Folia rynkowa: Bitcoin Tumbles do $9.8K; Inwestorzy kontynuują spowalnianie Crypto Into DeFi

Bitcoin jest na terytorium niedźwiedzia na trzeci dzień z rzędu i inwestorzy nadal szukają DeFi, aby uchwycić zyski podczas zrzutu.

Bitcoin (BTC) handluje około $10,606 od 20:00 UTC (16:00 ET). Przesunięcie 0.90% w ciągu ostatnich 24 godzin.
Zakres 24-godzinnego handlu Bitcoin’em: $9,894-$10,081
BTC poniżej swoich 10-dniowych i 50-dniowych średnich kroczących, niedźwiedzi sygnał dla techników rynkowych.

Rejestrując się, będziesz otrzymywać e-maile o produktach CoinDesk i zgadzasz się na nasze warunki i politykę prywatności.
Cena Bitcoin’a spadła poniżej $10,000 w piątek, obniżając się aż do $9,894 na giełdach spot takich jak Coinbase.

“Szczerze mówiąc, nie jest to najlepsze spojrzenie na BTC z punktu widzenia dynamiki i pozytywnego wolumenu”, powiedział Constantine Kogan, partner w kryptofunduszu funduszy BitBull Capital.

Przeczytaj więcej: Odbudowa w kształcie litery V od największej kropli Bitcoin’a od marca Mało prawdopodobne

David Lifchitz, dyrektor ds. inwestycji w kryptońskiej firmie ilościowej ExoAlpha, mówi, że inwestorzy czerpią zyski po tym, jak Bitcoin nie mógł przekroczyć 12.100 dolarów. Może się wydawać, że to było dawno temu, ale cena wzrosła do 12.058 dolarów tylko we wtorek.

“Wygląda na to, że niektórzy posiadacze Bitcoin Profit zdecydowali, że ten ostatni nieudany wybuch był o jeden za dużo”, powiedział CoinDesk. “Pełen ruch mógłby potencjalnie sprowadzić cenę z powrotem do 9,500 dolarów.

Lifchitz dodał, że kilka bardziej fundamentalnych czynników, które mogą mieć wpływ na bieg bitcoinów niedźwiedzich.

“Zauważyliśmy, że rynek zaczął zanikać, gdy największa giełda w Korei Południowej, Bithumb, została zaatakowana przez policję”, zauważył.

Przeczytaj więcej: Policja podobno dokonała nalotu na centralę Bithumb

“To mogą być też górnicy, którzy zdecydują się spieniężyć swoje nagrody”, dodał Lifchitz. Rzeczywiście, posiadacze bitcoinów, do których mogą należeć więksi posiadacze, tacy jak górnicy, pchają od końca lipca więcej napływów na giełdy do najwyższych poziomów.

“Moim zdaniem jest to klasyczny przypadek przeciążonego rynku, który zbyt szybko się rozwinął, a tym samym potrzebował konsolidacji” – powiedział Jean-Marc Bonnefous, partner zarządzający Tellurian Capital, wieloaspektowego menedżera. “Crypto spada w sympatii do innych tradycyjnych aktywów ryzyka”, dodał.

Indeksy akcji były w czerwony piątek:

Asia’s Nikkei 225 zamknęła 1,1%, ponieważ spadły główne akcje w sektorze farmaceutycznym, zszywek konsumenckich i technologii.
Europejska giełda FTSE 100 zakończyła ten dzień spadkiem o 0,88%, ponieważ urzędnicy Banku Anglii prognozują ekonomiczną tendencję spadkową dla bilansu na rok 2020.
Amerykańska giełda S&P 500 straciła 0,50% po tym, jak indeks spadł o 3,1% we wczesnych transakcjach handlowych na skutek spadku akcji sektora technologicznego, ale później wzrosła, a sektor bankowy odnotował zyski.
Alessandro Andreotti, włoski handlowiec kryptograficzny, jest optymistą, pomimo krypto walutowego otoczenia rynkowego. “Bitcoin został bardzo wyprzedany. Właściwie to przypomina mi o marcowym krachu”, powiedział. “Ale, szczerze mówiąc, myślę, że może odbić się po tym spadku.”

Przeczytaj więcej: Wada Wasabi w portfelu, która mogła udaremnić prywatność Bitcoina.

Więcej szyfrów zamkniętych w DeFi
Ether (ETH), druga co do wielkości kryptokurcja pod względem kapitalizacji rynkowej, spadła w piątek, osiągając poziom około 392 dolarów i obniżając się o 2,5% w ciągu 24 godzin od 20:00 UTC (16:00 ET).

Przeczytaj więcej: Binance Eyes Uniswap’s Lunch z uruchomieniem scentralizowanej platformy ‘Swaps’.

Zyski z DeFi mogą stać się ważne dla podmiotów prowadzących działalność w zakresie kryptografii, jeżeli rynek nadal będzie wykazywał niedźwiedzie sygnały: Eter zablokowany w DeFi wzrósł z 5 mln do 6,9 mln w ostatnim tygodniu, co stanowi wzrost o 35%.

Inwestorzy nadal zamykają Bitcoin w zdecentralizowanym finansowaniu. Obecnie istnieje ponad 74.000 BTC w użyciu na Ethereum, ponieważ ci, którzy blokują Bitcoin zyskają rentowność lub zysk w ekosystemie DeFi. W ostatnim tygodniu, ilość Bitcoinów w DeFi wzrosła o 33%.

“Niesamowita ilość BTC jest zamknięta w DeFi, zarabiając hodlerów “dywidendy” za samo posiadanie aktywów”, zauważył Henrik Kugelberg, szwedzki handlowiec kryptofonów bez recepty.

Inne rynki
Aktywa cyfrowe na CoinDesku 20 są prawie wszystkie w czerwony piątek. Znamienici zwycięzcy od godziny 20:00 UTC (16:00 p.m. ET):

eos (EOS) + 4,5%
neo (NEO) + 0,22%.
Przeczytaj więcej: Stacks Foundation to spend ‘Majority’ of STX Token Fortune on Ecosystem.

Znani przegrani od 20:00 UTC (16:00 p.m. ET):

tron (TRX) – 23,9%
nem (XEM) – 12,3%
zcash (ZEC) – 8,9% (XEM) – 8,9% (ZEC)
Przeczytaj więcej: BitMEX to List Futures na nowe monety kryptograficzne po raz pierwszy od ponad 2 lat

Towary:

Ropa naftowa spadła o 4,2%. Cena za baryłkę West Texas Intermediate crude: 39,50 dolarów.
Złoto jest w zielonym 0,25% i na 1.935 dolarów od czasu prasy.
Przeczytaj więcej: Craig Wright Trial Over a Fortune w Bitcoin Przeniesiony do 2021 r.

Treasurys:

Amerykańskie obligacje skarbowe dają w piątek zyski, które wzrosły. Rentowność, która przesuwa się w przeciwnym kierunku niż cena, wzrosła najbardziej w stosunku do 10 lat, w zielonym 11,2%.